ММС

Објавено на: 12/26/20 9:54 AM

Во светот досега со коронавирусот се заразија повеќе од 80 милиони луѓе

Вкупниот број на откриени случаи на зараза со коронавирус во светот надмина 80 милиони. Според интернет страницата „Worldometers“, 1.757.995 луѓе ги загувија животите ширум светот како последица на коронавирусот.

Вкупниот број позитивни на Ковид-19 е 80.222.683, а оздравеле 56.490.615 луѓе претходно заразени со коронавирусот.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.