ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/16/18 10:05 AM

Дневен билтен на Општина Штип – 16.07.2018

Голема граѓанска прослава: Одиме напред! Македонија во НАТО и ЕУ
Општина Штип и градоначалникот, Благој Бочварски, изразуваат задоволство за големата граѓанска прослава која се одржа во сабота на плоштад „Слобода“ по повод поканата за влез на Македонија во НАТО и добиениот датум за преговори со ЕУ. Голем број граѓани на Штип имаа можност заедно да го прослават историскиот успех на нашата земја


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1