Пешак загина на патот Струга – Ќафасан, возачот на возилото што удрило во него избегал - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/22/20 11:20 AM

Пешак загина на патот Струга – Ќафасан, возачот на возилото што удрило во него избегал

Педесет и две годишен пешак од Струга загинал во сообраќајна незгода, откако во него удрило мотороно возило во близина на индустриската зона во Струга.

СВР-Охрид соопшти дека незгодата се случила синоќа во 20 часот и 55 минути на магистралниот пат Струга – Ќафасан, кога непознато моторно возило удрило во пешакот Н.Н.(52) од Струга.

– Лицето било пренесено во Општата болница во Струга каде им подлегнало на повредите. Возачот на автомобилот, го напуштил местото на сообраќајната незгода, а по извршениот увид од јавен обвинител и полициски екипи, ОВР Струга презема мерки за расчистување на настанот, изјави портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Според првичните информации, возилото продолжило да се движи кон Охрид.

MИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7