ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/21/20 12:55 PM

5 години Канал 77 со „Дедо Мраз сакам нешто да ти кажам“ (видео)

Над 50 деца од цела Македонија беа посетени од караванот на проектот „Дедо Мраз сакам нешто да ти кажам“ на Канал 77 во изминативе 5 години. Истите испратија свој ракотворби и песнички за кои добија подароци од многу спонзори кои ја подржаа приказната за Дедо мраз.

Оваа година Канал 77 Дедо Мраз ја очекува Вашата Новогодишна желба, не пишувајте писма само јавете се на бесплатниот телефонски број 0800 80 222 и кажете ја Вашата Новогодишна желба.

Од 21.12.2020 до 31.12.2020 најкреативните Новогодишни желби ќе добијат подароци од нашите спонзори


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7