Во понеделник и вторник посебен режим на сообраќај на подрачјето на Скопје
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/20/20 2:04 PM

Во понеделник и вторник посебен режим на сообраќај на подрачјето на Скопје

Утре и задутре поради официјална посета на странска делегација од Турција на Република Северна Македонија, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на поширокото подрачје на градот Скопје.

За таа цел, соопштија денеска од МВР,  се апелира до граѓаните – учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои што ќе ги издаваат полициските службеници.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7