ММС

Објавено на: 12/20/20 11:53 AM

Не земај повеќе! Купивме, не ги добивме-Жител на Задар им оставил порака на дрвократците

Непознатиот човек од Задар  одлучил на дрвокрадците да им се обрати со порака која го привлече вниманието на минувачите.

„Не земај повеќе! Купивме, не добивме “, стои на парче хартија залепена на еден куп трупци покрај патот.

Фотографија од оваа оригинална порака беше објавена на популарната страница на Фејсбук- Дневна доза на просечен Далматинец, каде што веднаш стана хит.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.