ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/20/20 12:29 PM

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ да го вреднуваше трудот на здравствените работници немаше да дозволи да се заразат над 2.500

СДСМ да го вреднуваше трудот на здравствените работници немаше да ги остави без заштитна опрема, пишува во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.
„СДСМ да го вреднуваше трудот на здравствените работици немаше да дозволи да починат 20-тина. СДСМ да го вреднуваше трудот на здравствените работници немаше да дозволи да се заразат над 2.500 од КОВИД-19,“ се додава во соопштението.
Додека соседните земји од старт имаат протокол за лекување на пациенти од КОВИД-19, кај нас се уште нема протоколи за лекување. Секој лечи на различен начин, како знае и умее се снаоѓа за да спаси човечки живот. Доколку има протоколи ќе треба да се набави соодветната терапија.
“Доколку се грижеа за здравјето немаше да лажат за вакцината, ќе има на почеток на 2021 година, ќе ја има на пролет, а во соседните земји ќе ја има уште во понеделник!
Поради неспособноста на оваа власт умираат граѓани и здравствени работници,“ се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7