ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/16/18 8:05 AM

Благодарност до граѓаните за вчерашната прослава

Општина Штип и градоначалникот, Благој Бочварски, изразуваат задоволство за вчерашната голема граѓанска прослава која се одржа на плоштад „Слобода“ по повод поканата за влез на Македонија во НАТО и добиениот датум за преговори со ЕУ.

Синоќа голем број граѓани на Штип имаа можност заедно да го прослават историскиот успех на нашата земја


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1