ММС

Објавено на: 12/19/20 11:00 AM

Александар Николоски во „Стадион“: Во овој момент немам лидерски амбиции(видео)

„Јас сум потпретседател на партијата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ја има мојата целосна поддршка. Имаме одлична соработка и мислам дека партијата оди во правилна насока“, рече Александар Николоски во денешната емисија „Стадион“ на „Канал 77“.

На прашањето дали ако Мицкоски се повлече тој би се кандидирал, Николоски одговори:

„Во овој момент немам такви амбиции“.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.