ММС

Објавено на: 12/19/20 10:00 AM

Во експлозија на респиратори во турска болница смртно настрадаа осум пациенти

 

Во пожар што избувнал по експлозија на респиратори на одделот за интензивна нега во болница во турскиот гра Газиантеб, смртно настрадале осум пациенти, јавува Anadolu Agencu (AA).

Благодарение на брзата реакција на медицинскиот персонал и на противпожарни екипи, пожарот брзо бил ставен под контрола. Сепак, смртно настрадале осумтемина пациенти на одделот за интензивна нега.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1