ММС

Објавено на: 12/19/20 7:57 AM

Време: Пријатен есенски викенд, стабилно и суво и во следните денови

Променливо облачно со сончеви периоди, по котлините со магла или значителна ниска облачност која попладне ќе се намалува, e прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура до 14 степени.

И во следните денови ќе продолжи периодот на стабилно и суво време со умерена до значителна облачност најизразена в недела и в понеделник. По котлините и понатаму ќе има појава на магла.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.