ММС

Објавено на: 12/18/20 4:53 PM

Моја општина: По 35 години светиниколскиот Дом на култура доби топла сала (видео)

Зградата лоцирана на самиот плоштадот во Свети Николе, Домот на култура „Крсте Мисирков“, со сала каде продефилирале многу уметници и се случиле првите настапи на многу нови имиња, по цели 35 години доби централно греење и ладење. Инсталиран е нов енергетско ефикасен систем, кој дополнително е и еколошки. Наместо мазут се користи електрична енергија за загревање, додека фреонот од системот за ладење, кој ја оштетува озонската обвивка, е заменет со еколошки и вграден е нов систем.

Целиот текст можете да го прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.