ММС

Објавено на: 12/14/20 4:53 PM

Битиќи позитивен на корона вирус

Вицепремиерoт за економски прашања Фатмир Битиќи на Фејзбук профилот информира дека е позитивен на корона вирус.

Битиќи информира дека е во стабилна состојба и се надева дека ќе помине со лесно.

Битиќи, на  социјалната мрежа Фејсбук сам информираше за својата состојба и апелираше  задолжително да се носи заштитна маска.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.