ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/14/18 8:05 AM

Нормализиран сообраќајот за товарни возила на Богородица

Сообраќајот за товарни возила на граничниот премин Богородица е нормализиран, но има зголемена фреквенција.  На овој граничен премин сообраќајот беше во прекин поради пад на системот за работа на царината.

Од Авто мото сојузот на Македонија утринава информираат дека на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата, а надвор од градските средини интензитетот на сообраќајот е зголемен.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1