ММС

Објавено на: 12/13/20 5:26 PM

36 годишен осуденик од затворот Шутка, бил нападнат од четири лица

Вчера во затворот во Шутка осуденик на 36 годишна возраст бил нападнат од четири лица, ваквиот настан го пријавил вработен во Казнено поправна установа „Затвор Скопје“.

„Вчера околу 17:00 часот во СВР Скопје, С. И., вработен во Казнено поправна установа „Затвор Скопје” пријавил дека околу 14:30 часот во Казнено поправна установа„Затвор Скопје”, осуденикот З. П. (36) бил физички нападнат од четири лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, стои во денешниот билтен на МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.