ММС

Објавено на: 12/11/20 10:14 AM

Празнична честитка: На сите сограѓани им ги платил неплатените сметки за струја и вода

Претприемачот Есмонд од Флорида одлучил на своите сограѓани да им ги плати неплатените сметки за струја и за вода. Ги намирил долговите на 114 семејства со неплатени сметки, а ако не го сторел тоа неговите сограѓани од Галф Бриз ќе останеле без вода и струја за божикните и новогодишните празници. Деновиве тие семејства ќе добијат и божикна честитка од него со веста дека сметките им се платени и со желба празниците да си ги поминат убаво, пренесува американскиот портал „Тхе хил“.

„Оваа година поради пандемијата многу луѓе останаа без работа, без средства, па треба да се помогне“, изјавил Есмонд за СНН, додавајќи дека многу штети годинава на луѓето во тој крај им нанел и ураганот Сали.

Есмонд и лани им ги платил неплатените сметки на 36 семејства, пренесува РТС.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.