ММС

Објавено на: 12/4/20 12:03 PM

Ременски: Бучковски ако не го прочитал мојот докторат, нека не тргнува за Софија на преговори

„Професорот Бучковски ако не го прочитал мојот докторат, нека не тргнува за Софија на преговори“, му порача преку Фејсбук, Фросина Ременски на специјалниот претставник на државата во преговорите со Бугарија, Владо Бучковски.

„Ако специјалниот претставник на државата во преговорите со Бугарија, проф. Бучковски не го прочитал мојот докторат објавен во монографија “Македонското национално малцинство во соседните земји: Современи состојби” со добиена Државна награда за наука во интерес на државата “Гоце Делчев” за 2008 година, нека не тргнува за Софија на преговори“, напиша Ременски на Фејсбук.

Ако специјалниот претставник на државата во преговорите со Бугарија, проф. Бучковски не го прочитал мојот докторат…

Posted by Frosina Remenski on Thursday, December 3, 2020


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.