ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/3/20 4:58 PM

(ВИДЕО) Блогер во живо емитувал мртво тело на бремена девојка

Популарен руски блогер беше приведен во Москва откако неговата девојка починала во инцидент во неговиот дом. Тој објави снимки од нејзиното тело при што се обидува да ја оживее преку Интернет. Полицијата сега ја истражува неговата улога во нејзината смрт.

Стас Решетников, сопственикот на Јутјуб каналот Рифлај, објави видео на кое се гледа како ја влече својата девојка Валентина низ ходникот и на софата во неговиот дом. Потоа, обраќајќи и се на камерата, стоејќи пред телото, тој плаче додека се обвинува себеси за она што се случило.

„Јас ти велам“, додаде тој, „изгледа мртво“. Тој одби да го запре преносот во живо, и покрај барањата на властите кои пристигнаа во неговиот дом во руската престолнина како одговор на итен повик.

– На што да се жалам? Јас всушност не сторив ништо – рече блогерот, тврдејќи дека тој самиот повикал брза помош.

Според извештаите, Валентина била бремена и останала на ниска температура скоро без облека неколку часа, а каналот База Телеграм шпекулира дека Решетников ја избркал од станот. Сепак, според соседите, таа била кратко надвор, а сè уште не е утврдена причината за нејзината смрт.

Според Олга Врадиј, вработена во Истражниот комитет во близина на Москва, која сега започна истрагата за да утврди како девојката починала и дали некој треба да одговара кривично.

Валентина, за која блогерот рекол дека мисли дека има „околу 26 години“, била редовна гостинка во емисијата на каналот „Рифлеј“ и често била дел од неговите шеги. На едно видео, тој ја истури со сос од пиперка, додека во другото, таа се закани со нож за време на жестока кавга.

Базата известува дека властите го однеле Решетников во болница, што можеше да се слушне во директен пренос, бидејќи му рекоа дека „ќе откријат“ кој е одговорен.

Преземено од: https://informer.rs/

 

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1