ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/12/18 9:07 AM

Орал нива – налетал на артилериска граната

Жител на крушевското село Бучин при орање на нива во атарот на селото пронашол неиспукана артилериска граната 75 мм од Првата светска војна. Според полицијата, настанот бил пријавен вчера во 17,50 часот во Секторот за внатрешни работи Битола од страна на А.С. (39) од село Бучин.

Гранатата од страна на пиротехничар била безбедно подигната и предадена за понатамошна постапка.

 

Преземено од:makfax


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1