ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/2/20 2:07 PM

Лука Дончиќ со задоволство му посака добредојде на Факундо Кампацо во НБА

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ, му посака добредојде во НБА на поранешниот соиграч од Реал Мадрид. Факундо Кампацо следната сезона ќе го носи дресот на Денвер Нагетс и со Џамал Мареј и Никола Јокиќ ќе се обиде да му помогне на тренерот Мајк Малоун за уште едно конференциско финале во најмала рака.

На „видео конференција“ за клупскиот медиум, Словенецот ги постави целите и плановите за кампањата 2020/21 и попатно го коментираше трансферот на светскиот шампион со селекцијата на Аргентина.

-Не сум среќен што доаѓа бидејќи тој е одличен играч. Среќен сум поради тоа што е овде, секако. Заслужува. Ќе се радувам за секоја негова добра партија, освен кога ќе игра против нас, изјави Дончиќ.

Тој додаде дека би сакал следната сезона Далас да биде поконкурентен и да се бори за прстен.

 

Фото:

marca.com

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7