ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/12/18 7:38 AM

Заев и ја честиташе лично на Колинда победата на Хрватска

Премиерот Зоран Заев и министерот Никола Димитров лично и ја честитаа на хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ победата на Хрватска на вчерашното полуфинале на Светското првенство со што хрватската репрезентација ќе се бори со Франција за светскиот шампионат.

„Честито Хрватска! Политиката, спортот, регионот и светот се среќаваат вечерва во Брисел“, стои во честитката на Заев на фејсбук.

 

Преземено од:setaliste


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1