Новак откри зошто неговата ќерка се вика Тара
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/27/20 10:56 PM

Новак откри зошто неговата ќерка се вика Тара

Светски познатиот тенисер, Новак Ѓоковиќ престојуваше со своето семејство во Националниот парк Тара, па на луѓето што го следат на социјалните мрежи им призна дека токму по оваа природна убавина, неговата ќерка го добила своето име.

-Благослобени сме што доааѓаме од преубава земја  која нуди скриени скапоцености како оваа прекрасна планина. Нашата ќерка го доби името Тара поради оваа природна убавина. Благодарен сум на времето поминато со семејството. Откријте повеќе за Србија – наведе тој во објавата.

Извор:  rts.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7