ММС

Објавено на: 11/27/20 2:40 PM

(ВИДЕО) Пар изгради неверојатна куќа во која не плаќаат сметки

Луѓето користат најразлични квалитетни материјали за да изградат дом, така што оние кои имаат многу пари сакаат да градат пораскошни куќи, а оние кои не се во можност да плаќаат повеќе ги користат материјалите што можат да ги набават за поевтини цени.

Ова е неверојатна приказна за еден дом, направен од контејнери за испорака, на еден пар од Каулиц. Зачудувачката куќа на Џејми и Дејв зачудувачката куќа е изградена од еден контејнер за превоз  и уште еден контејнер поставен на врвот за да се создаде импресивен и целосно опремен дом.

Откако Џејми и Дејв решија да го продадат својот дом во Ванкувер, Вашингтон, тие беа во можност да купат земјиште, кое сонуваа да го претворат во дом без хипотека. Овој дом е исполнет со многу неверојатни одлики. Парот го изградил својот прекрасен дом, во кој имаат сè што им треба, но покрај тоа, тој има уметнички карактеристики. Нивната главна обврска во животот е да не позајмуваат непотребно и да не ги преувеличуваат нивните барања. Оваа нивна приказна е пример за издржливост, љубов, избор на радост и надминување на неволјите. По долгогодишна напорна работа, целосно уредување на нивниот имот и изградба на само на нивниот дом, туку и голема работилница, парот има навистина уникатно и убаво место за дом.

Преземено од: https://www.earthwonders.co/

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.