ММС

Објавено на: 11/26/20 7:07 PM

Тато, те сакам најмногу – Погребан Токан тапанарот на групата „Амадеус“

Бојан Златановиќ Токан, тапанар на „групата„ Амадеус “, кој почина на 45-годишна возраст од вирусот корона, беше погребан денес, на гробиштата во Лесковац, пишува блиц.рс.

Колегите и пријателите денес со голема тага се простија од него, а неговата мајка липаше од болка покрај ковчегот.

“Бојане душо, Бојане, срце. Сине, отпеј една песна на мајка”, рекла мајката на музичарот низ солзи.

Синот на покојниот тапанар, Михало (6), неколку пати тивко ја изговорил реченицата „Тато, те сакам најмногу на светот“, припиен до мајка си Милена, истоштен од болка.

Меѓу првите, пишува телеграф.рс, кои пристигнале беше клавијатуристот на „Тропико бенд“, Предраг Пешиќ, кој открил дека само тој дошол на погребот, затоа што останатите членови на овој бенд имале корона.

-А кој да дојде, половина од бендот има корона – рекол Пешиќ на насобраните новинари.

Фото: novosti.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.