Време: Студено утро, сончев ден со максимални 17 степени
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/26/20 7:08 AM

Време: Студено утро, сончев ден со максимални 17 степени

Денеска, според УХМР, времето ќе биде претежно сончево, во утринските и претпладневните часови по одделни котлини со појава на магла. Најниската утринска температура треба да се спушти до -9, а највисоката дневна до 17 степени.

И во следните неколку дена продолжува стабилното и сончево време со ниски утрински температури. По котлините во утринските и ноќните часови ќе има појава на магла. Од недела ќе преовладуа променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7