ММС

Објавено на: 11/24/20 6:40 PM

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба.

Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири доаѓа на местото на досегашниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.