ММС

Објавено на: 11/24/20 1:25 PM

Започна ревитализацијата на филтер станицата за водоснабдување во Свети Николе

Интензивно се работи на реконструкција и ревитализацијата на филтер станицата за водоснабдување во Свети Николе. По завршувањето на работите се очекува вода за пиење да добијат жителите на  повисоките делови од градот, а со поставување на цевковод, чиста вода за пиење за биде обезбедена и за жителите на селото Горобинци.

Целата вест можете да ја прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.