ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/23/20 8:01 AM

Утрово со -7 Берово најсуден град, во Струмица -5, Скопје -4…

Најниска температура во државата утринава е измерена во Берово, -7 степени, -5 се регистрирани во Струмица, а -4 во Скопје-Петровец, Тетово, Битола, Демир Капија и Куманово. Три степени под нулата се измерени во Штип,  -2 во Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка, Прилеп, Гевгелија и Лазарополе, -1  во Маврово, 0 Виница и Крушево, а  2 во Охрид, Претор и во Дојран, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Утрово времето е сончево, во Охридско-Преспанскиот регион преовладува малку до умерено облачно време. Во Демиркаписко има појава на слаба магла.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1