ММС

На зимско сонце со маски во парк во Скопје

Сончевото време денес многу скопјани го искористија за прошетка во градскиот парк, преполн со есенски бои. Она што можеше да се забележи е дека поголемиот дел од скопјани се со маски, но секако дека имаше и такви, кои маските ги „заборавиле дома“.

Како денес уживаа скопјани погледнете во галеријата…

Фото: Вангел Тануровски

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.