ММС

(ФОТО) „Дупка без дно“ на техихот од вашиот дом

Отсега натаму може да имате дупка без дно во вашиот дом. Добро, не навистина, но вашите посетители ќе бидат вистински исплашени кога ќе се најдат пред вашиот нов тепих.

Овој необичен килим, наречен Round Void, го дизајнираше Скот Jарви за брендот Делупо. Кога се гледа од одреден агол, се создава илузија дека пред вас има дупка без дно, што мора да ја избегнете по секоја цена.

Дизајнот на самиот килим е прилично едноставен. Како што можете да видите на сликите, тоа изгледа како црн круг со сив дел во форма на Месечината од едната страна на работ.

Килимот Round Void се продава од 239 до 450 долари, во зависност од големината што ја избирате. Доколку сакате да го имате во вашиот дом, можете да го нарачате и онлајн.

Преземено од: https://citymagazine.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.