ММС

Објавено на: 11/22/20 12:25 PM

Во Австралија короната не е проблем: Заканата доаѓа од океанот

Средовечен човек е убиен во напад на ајкула во Западна Австралија и тој е осма жртва на напад на ајкула годинава во Австралија.

Додека пливал на плажа во популарно летувалиште во Индискиот океан, 55-годишен маж бил нападнат од ајкула, па иако полицијата набргу се појавила на местото и му пружила прва помош на несреќниот човек, тој починал на самото место, пред да пристигне брзата помош.

Полицијата веднаш наредила затворање на плажата, а рибарските бродови започнале да патролираат и да ја обиколуваат областа каде што се случил нападот.

Ова е осми најсмртоносен напад на ајкула оваа година во Австралија, објави АП.

Преземено од: https://www.espreso.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1