ММС

Вљубен маж ја видел девојка си без шминка и од шок завршил во болница со инфаркт

Вљубен маж до уши ја побарал за жена својата девојка уште на првиот состанок. Наскоро, сепак, таа го разочарала толку многу што тој завршил во болница со срцев удар.

Тајланѓанецот Таксин ја раскажал својата приказна на една од локалните страници за запознавање. Тој одлучил да го сподели своето горчливо искуство за да заштити многу други како него од такво разочарување.

Пред шест месеци, Таксин почнал да излегува со девојка по име Рани. Убавицата го шармирала со своето нежно лице, големи очи, учтивост и скромност во ставовите за односите.

Тие си пишувале долго време, а набрзо тој бил  вљубен. По долги разговори на Интернет, тој одлучил да се сретне со мистериозната дама која живеела на другата страна на државата.

Таксин бил многу постар од Рани, но таа го уверила дека разликата во возраста не е пречка. На нивниот прв состанок, таа се појавила во прекрасен вечерен фустан. Таксин го погодил нејзиниот изглед и ја запросил до крајот на вечерта. Рани му рекла дека и треба малку време да размисли.

По прекрасната вечер, Таксин се вратил дома. Двајцата повторно почнале да си пишуваат. До денот кога Рани случајно не ја вклучила камерата на нејзиниот компјутер.

Таксин ја видел својата сакана без шминка и вреснал од ужас. Она што го видел, го шокирало толку многу што бил примен во болница со сомнеж за срцев удар.

Се покажа дека Рани не е заслепувачка убавица, туку момче. И за него, сето ова било вид на забава. Под маската на убавицата се крил еден млад маж кој се трансформирал со помош на шминка.

Прво залепил специјални ленти на очните капаци, кои визуелно ги зголемуваат очите, а потоа нанесол специјална крема за рамномерен тен.  На крајот ставил лажни трепки и перика.

Така, за само 30 минути, еден млад маж стана неодолива дама, способна да полуди секој човек. Тој признал дека навистина му се допаѓала ваквата игра. И Таксин не бил неговата прва жртва. Вкупно, младиот човек имал повеќе од 10 такви виртуелни романи, кои секогаш завршувале со разделба. Таксин веќе се опорави од шокот и повеќе не бара средби преку Интернет.

Извор и фото: јената.блитз.бг


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.