ММС

ФОТО: Сириско девојче со една нога пешачи три километри за да оди во училиште

Деветгодишната Сиријка, Фатима Ахмед ал Мустафа, која остана без нејзината лева нога поради воздушниот напад на Асадовиот режим и неговите поддржувачи, забележана е во сирискиот град Идлиб на 19 ноември, јавува Агенција Анадолија (АА).

Фатима која се пресели со нејзиното семејство во побезбедна зона во близина на центарот на градот Идлиб, треба секој ден да пешачи околу три километри за да продолжи со нејзиното образование.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.