ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/18/20 3:09 PM

Купила венчаница преку интернет, кога сакала да ја врати добила одговор кој ги насмеа консументите на интернет

Девојка од Кентаки се прослави на Интернет поради конфузијата предизвикана од нејзината венчаница.

Имено, Одри ја објави својата фотографија во венчаница на Фејсбук, тврдејќи дека добила погрешен фустан по пошта.

„Навистина бев вознемирена од изгледот на венчаницата и испратив е-пошта до продавницата за венчаници од каде што го купив споменатиот фустан сакајќи да им го вратам. ”

Најсмешно е што продавницата за венчаници и испратила е-маил со одговор дека ја носела венчаницата наопаку.

„Добив одговор од споменатата компанија преку е-пошта во која беше напишано:„ Го ставивте фустанот наопаку, ве молам облечете го на вистински начин “, рече Одри.

Точно беше дека луѓето од продавницата беа навистина во право, и дека Одри ја носеше венчаницата наопаку, но таа реши да ја сподели со другите.

„Понекогаш не е важно колку сме образовани, секогаш ќе ни недостасува здрав разум, за обични работи како што е носење вистинска облека“, искрена е Одри.

На прашањето како можело да се случи таа да не забележи дека ја носи венчаницата наопаку, Одри одговори дека била многу уморна после цел ден работа, како нејзиниот сопруг и помогнал да го носи споменатиот фустан и дека не е запознаена со модата.

„Дали се смета за лоша среќа ако младоженецот ја види венчаницата свртена наопаку“, е еден од коментарите на овој пост.

На прашањето дали им препорачува на невестите да нарачуваат венчаници преку Интернет поради пандемијата, Одри вели:

„Секако, само замолете другарка да ви помогне да ја облечете!

Преземено од: https://stil.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1