ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/17/20 12:51 PM

Денот на Албанската азбука 22 ноември неработен за припадниците на албанската заедница

Денот на Албанската азбука, 22 ноември (недела), е неработен ден за граѓаните припадници на албанската заедница во Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на албанската заедница им го честитаат Денот на Албанската азбука.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7