ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/17/20 8:20 AM

Азербејџанскиот претседател Алијев ја посети зоната на фронтот

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алијев, ја посети зоната на фронтот каде се случија судирите помеѓу Азербејџан и Ерменија, пренесува Агенција Анадолија (АА).

На снимките објавени на социјалните мрежи се забележува дека Алијев носи воена униформа.

Исто така, се забележува дека Алијев бил пречекан со возбуда од страна на народот во населените места во градот Фузули.

Азербејџанскиот претседател ги поздрави граѓаните, а тие извикува пароли на поддршка.

Граѓаните извикуваа пароли, меѓу кои и „Карабах“ и „Илхам“, а своите телефони ги снимаа овие моменти.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1