ММС

Објавено на: 11/14/20 2:23 PM

Нови 54 ковид-случаи во Тиквешко

Позитивни на ковид-19 се здравствен работник и вработена во градинка, нови 54 случаи со коронавирус во Тиквешко има регистрирано Центарот за јавно здравје Кавадарци – потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог.  Починати се две лица на возраст од 78 и 83 години.

Новозаболени има во сите четири општини – во Кавадарци 32, Росоман девет, Неготино 11 и Демир Капија двајца. Новозаразените се на возраст од 20 до 74 години.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.