ММС

Објавено на: 11/11/20 8:13 PM

Алкалните храни го убиваат корона вирусот

Целиот свет верува во израелската медицина, благодарение на докажаниот успех. Сепак, има многу малку факти за Ковид-19 во кои е сигурна целата медицинска заедница. На Интернет кружи немедицински „рецепт“ од Израел, кој може да помогне во справувањето со коронавирусот. Израелските експерти сметаат дека клучот е во pH – индексот на водород, мерка за киселоста на водните раствори.

„Се покажа дека pH вредноста на коронавирусот се движи од 5,5 до 8,5. Сè што треба да сториме за да го победиме коронавирусот е да јадеме повеќе алкална храна што е над таа pH вредност. Еве ја храната на која треба да се фокусирате:

Лимон – 9,9 ч

Зелен лимон – 8,2 ч

Авокадо – 15,6 рн

Лук – 13,2 ч

Манго – 8,7 ч

Мандарини – 8,5 ч

Ананас – 12,7 рн

Глуварче – 22,7 гр

Портокал – 9,2пх “.

Треба да се напомене дека не се спроведени меѓународни студии за да се потврдат овие податоци. И Секако, при појава на знаци на ковид-19 да се консултирате со лекар.

Извор и фото: Здраве.то


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1