ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/9/20 8:22 AM

Утрово најстудено во Берово -5, во Битола -3, во Скопје -1 степен

Најстудено утрово е во Берово каде што се измерени минус пет Целзиусови степени. Три степени под нулата, според УХМР, е во Битола, минус два во Тетово, а минус еден во Скопје.

Највисока утринска температура има во Дојран со шест и во Крушево пет степени.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1