Време: Период на стабилно, суво и сончево време
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/9/20 7:16 AM

Време: Период на стабилно, суво и сончево време

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Во текот на денот ќе преовладува сончево време. Максималната температура до 22 степена. Таква е прогнозата на УХМР за денеска.

И во следите денови продолжува периодот на стабилно и суво време со слаб ветер што ќе услови по котлините да има појава на магла и ниска облачност, особено во ноќните и претпладневните часови.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7