ММС

Објавено на: 11/4/20 11:04 PM

Кои работи не ги прават паметните жени?

Колку и да го сакате мажот со кој сте во врска, некои работи едноставно се недозволиви. Паметните жени никогш не ги прават овие пет работи за својот партнер:

Финансиска помош

Секоја жена која го финансирала мажот се покајала за тоа. Бидете му поддршка во тешките времиња, но не согласувајте се да бидете некој што ќе го издржува.

Купувње скапи подароци

Љубовта никогаш не покажувајте ја со скапи пдароци. Не обидувајте се да го имперсионирате така што ќе трошите огромна количина пари на него, особеноо не на почетокот на врската. Ова ќе ја однесе вашата врска во погрешен правец, бидејќи парите не треба да бидат мерило за љубовта.

Менување на изгледот само затоа што тој го сака тоа

За жените е прирдно да го менуваат својот изглед, а понекогаш тоа го прават според она што му се допаѓа на партнерт. Секако дека нема ништо погрешно во то да ја средите косата пред да се видите, но сепак треба да имате поеднакво самодоверба  да се појавите пред него во обични фармерки искомбинирани со маица, и во свечен фустан со високи потпетици. Ако партнерот ве притиска да се облекувате така како што сака сака, тогаш тој човек не е вреден за вашето време.

Откажување од своите соништа

Тоа што сте во врска, не значи дека треба да се откажете од своите соништа само затоа што соништата на партнерот не соодветствуваат со вашите. Напротив! Вистинскиот маж ќе ве поддржи во сите ваши намери.

Измислување оправдувања поради него

Кога тој ќе погреши, понекогаш сигурно има добро оправдување, но не значи дека и вие треба да измислувате поради него. На тој начин се залажувате и во суштина, давате поддршка на неговото непристојно однесување во некои ситуации.

 

Извор: stil.kurir.rs/sex/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.