Зошто не вреди врска со женет маж
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/2/20 12:39 AM

Зошто не вреди врска со женет маж

Да се ​​има врска со оженет човек се смета за лоша работа.  Но, да ги оставиме настрана моралната осуда, социјалните принципи, етичката страна и да ја разгледаме ситуацијата од една сосема поинаква перспектива за да ги видиме важните фактори што негативно ќе влијаат на односот на таквата врска во иднина.

Не случајно луѓето рекле дека не можете да ја изградите својата среќа врз туѓа несреќа. Што ако сепак успеете да уништите нечие семејство и да направите туѓ сопруг свој?

Многу девојки немаат искрени чувства кон нивниот иден партнер. За нив ова е нешто како лесен плен со кој можат да ја подобрат својата финансиска состојба. Во овој случај, тоа е губење време. Мажите ја чувствуваат границата помеѓу вистината и лагата. Таквите врски немаат иднина затоа што ќе се соочат со санта мраз од лаги и брзо ќе бидат уништени. Многу е тешко да се живее во врска без љубов и не е можно да трае долго време. Затоа, пред да донесете таква одлука, потребно е да се измерат добрите и лошите страни.

Погледнете внимателно во вашиот избраник, а не во неговата материјална состојба. Заедничкиот живот е работа, меѓусебно разбирање, љубов и трпеливост. Страста не трае долго. Неговиот пламен постепено се гаси и сите недостатоци стануваат сè поизразени.

Што останува по периодот на цвеќе и бонбони? Чувства на љубов, почит, редовен секс и ништо повеќе.

Дури и во најхармоничните врски, доаѓа период во кој треба да се потопи во секојдневни тешкотии и проблеми. И во овој случај, само пар кој успеа да најде заедничка позиција и да ја зајакне својата врска со невидливата нишка на љубовта, може да ги надмине пречките.

Сè почесто сме сведоци на ситуација во која ривалството спречува трезвена проценка на реалноста. Тоа е исто како да сакате да купите нешто во продавницата за што се заинтересирани уште неколку луѓе. Мошне често не ни треба оваа набавка, но  соперништвото  нè тера да ја посакуваме.

Што ќе се случи следно? По подетален преглед,  веќе не изгледа толку привлечно и веднаш се поставува прашањето: каде гледав за да не ги забележам сите недостатоци?

Така е и со изборот на иден партнер. Затоа понекогаш мора да ги слушате не само инстинктите и повикот на срцето, туку и да го користите вашиот ум.

Ако девојчето сепак успее да го оддели мажот од неговото семејство, сликата ќе и остане засекогаш во нејзиниот ум, бидејќи нејзиниот избраник веќе ја излажал неговата сопруга. Со текот на времето нема да се избрише и секој пат ќе го мисли тоа.

Стравот дека еден ден мажот кој еднаш излажал ќе го повтори тоа повторно ќе ја прогонува во текот на нејзиниот заеднички живот.

Покрај тоа, како што е познато, младоста е само момент. Затоа треба да го искористите тоа на вистински начин.

Не трошете ги најубавите години од вашиот живот во потрага по недостижна среќа. Во потрага да уништите туѓ живот, треба да размислите дали на урнатините може да се изгради солидна основа за иден заеднички живот. Ова е малку веројатно.

Извор: блитз.бг

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7