ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/7/18 9:45 AM

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Поп пејачот,  Влатко Илиевски синоќа околу 23 часот на ул.„3-та Македонска Бригада“ е пронајден мртов во својот автомобил „Тојота“. Информацијата денеска ја соопшти Министерството за внатрешни работи, но се уште официјално не се знаат причините за смртта на триесет и тригодишниот Илиевски.

Телото е дадено на обдукција. Истрагата е во тек.

Пејачот ќе биде погребан утре, 08.07.2018 година, на гробиштата во општина Ѓорче Петров, а неговото тело ќе биде изложено за последна почит во капелата во оваа општина, од 11 до 12 часот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1