ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/27/20 2:49 PM

Изолацијата на Јанакиески го одложи утрешното рочиште за „ТНТ“

Главната расправа за предметот „ТНТ” закажана за утре, се одлага за 4 ноември поради издадено решение за домашна изолација на еден од обвинетите во овој случај, информира денеска Основниот кривичен суд – Скопје.

– До Судот е доставено известување од обвинетиот М.Ј., според кое, истиот со решение на здравствените власти е задолжен со домашна изолација заради контакт со заразен од вирусот КОВИД-19, се наведува во сопштението.

Поради ова, Судот ја одлага утрешната расправа за предметот „ТНТ” и следното продолжение го закажува 4 ноември во 10:00 часот.

Случајот „ТНТ” се однесува за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски.

За делото се обвинети повеќе лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и тогашниот градоначалник на Општина Гази Баба Тони Трајковски, додека во отсуство му се суди на екс премиерот Никола Груевски.

 

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1