Кој може да има секс со иста личност 50 години?
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/25/20 10:08 PM

Кој може да има секс со иста личност 50 години?

Гвинет Ли (47) од Лондон била скршена кога дознала дека нејзиниот сопруг Роберт се гледа со друга жена. Иако дотогаш беше решена да му биде верна до крајот на животот, неговата измама ја уништи нејзината верба во машкиот пол.  Затоа, таа почна да го изневерува и толку многу и се допаѓаа многу обични врски, што продолжи со нив дури и кога почина нејзиниот сопруг.

“Бев во среќен брак со Роберт со години. Тој беше директор на нафтена компанија и патуваше низ целиот свет. Во последните години од мојот брак открив дека ме изневерува со неколку жени. Тој имаше девојка на секое пристаниште, за да бидам сликовита, редовно ме изневерувал на службените патувања “, се пожали таа за„ Сан “.

“Бев скршен затоа што во тоа време искрено верував во моногамија и бев убедена дека го запознав човекот од моите соништа. Се соочив со него и тој призна дека ме изневерил и ми рече дека нема шанси да биде верен. Тој сакаше да останеме во брак, но и да ја трпам неговата прељуба. Бидејќи беше одличен човек и ми се допаѓаше да бидам во брак со него, решив да му се придружам во неверството “, рече таа.

Таа започнала низа сексуални врски без подлабоки чувства и барала партнери преку веб-страницата на IllicitEncounters.com, каде што се среќаваат прељбниците.

Кога се најавувала на страницата, го пронашла и нејзиниот сопруг, но под друго име.

Првата афера ја имала со осамен адвокат.

“Тој имаше 40 години и беше заробен во брак без секс, со три деца тинејџери. Тој направил грешка што се оженил со љубов од детството и таа била единствената жена со која некогаш бил. Тој бил фатен во криза на средни години и сфатил дека му недостасува младост. Имал совршен изговор за прељуба, често патувал на рочишта низ целата земја. Се среќававме по хотели, а по сексот со мене  тој се враќаше на жена му “, рече таа.

Се „смувала“ и со сметководител кој „не бил најзабавниот човек на светот, но тој бил многу богат и дарежлив, па затоа и давал дијаманти, дизајнерски фустани и ноќи во најскапите хотели“.

Потоа влегла во врска со телевизиски режисер, кој бил вистински женкар и спиел со актерки кои глумеле во серии произведени од неговата телевизија.

„Тој имаше повеќе љубовнички и сопруга кои решила да жмури на сето тоа“, раскажува таа, додавајќи дека нејзиниот сопруг Роберт знаел за тројцата, а во тоа време тој веќе бил сериозно болен.

Почина пред десет години, а по неговата смрт Гвинет продолжи како порано.

„Роберт ја уништи мојата верба во машкиот пол, и сè што доживеав во последната година од мојот брак само ми докажа дека моногамијата е пропуштен концепт“, рече таа.

“На мажите не треба да им се верува, и кој навистина може да има секс со иста личност 50 години? Не е природно, ние сме програмирани да бараме нови, подобри партнери”, заклучила таа.

Текст и фото: index.hr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7