ММС

МВР растурила свадба со 200 гости во Арачиново

Министерството за внатрешни работи и Пазарната инспекција синоќа во угостителски објект во скопското село Арачиново затекнале околу 200 лица кои присуствувале на свадба.

Од Министерството за внатрешни работи за МИА информираа дека акцијата е спроведена околу 21 часот и дека ќе бидат поднесени соодветни пријави.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.