ММС

Авдулах Хоти денес во официјална посета на Скопје

Делегацијата на Република Косово предводена од премиерот на државата Авдулах Хоти, денес е во официјална посета на Скопје.

Според протоколот, предвидена е средба со македонскиот премиер Зоран Заев и заедничка прес-конференција веднаш по нејзиното завршување.

Средбата ќе започне во 14:00 часот, а обраќањето на двајцата премиери ќе се одржи во 15:00 часот во Медија Центарот на Владата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.