ММС

Улици покриени со мраз: Југот на Грција како во зима

Силно невреме проследено со дожд и град го погоди островот Крит, како и јужните делови на континентална Грција.

Улиците, поради градот, се  како среде студена зима, а, како што објавуваат грчките медиуми,  градот ги уништи маслинарниците и разните овоштарници, настрадале и голем број  птици.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.