ММС

Фудбал: Денес се одиграа осминафиналните натпревари од Купот на Македонија

Денеска се одиграа осминафиналните натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија. Во најдобрите осум во ова натпреварување се пласираа: Академија Пандев, Беласица, Струга ТЛ, Силекс, Македонија ЃП, Ренова, Шкендија и Шкупи. Еве ги резултатите:

Академија Пандев – Вардар 1-0

Брегалница – Беласица 0-1

Кожув – Силекс 1-3

Струга трим лум – Работнички 0-0 (4-3 на пенали)

Македонија ЃП – Саса Каменица 6-0

Ренова – Пелистер 2-2 (6-5 на пенали)

Шкендија – Гостивар 1-0

Шкупи – Кит Го 5-0


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.