ММС

ВИДЕО: Eрик Мика со старите навики од НБА, го уништи обрачот на Башекшир

Белградски Партизан во рамките четвртото коло во Еврокупот оствари победа на турски Башекшир 76:82, на крилјата на расположените нови американски засилувања Милер-МекИнтајр и Ерик Мика.

Некогашниот центар на Сакраменто Кингс по неколкуте бледи изданија за црно-белите, вчера навистина се истакна против екипата од Турција и му донесе на Партизан второ место во групата со Хувентут, Уникс Казан, Венециа и француски Борг.

Потегот на вечерта и веројатно потегот на четвртото коло во второто по квалитет европско клупско кошаркарско натпреварување, му припадна токму на Ерик Мика. Исполнетиот рекет на домаќините не го поколеба да влезе во него и атрактивно да забие.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.